Loengutesari Teadev ja oskav koeraomanik

Hea koeraomanik! Kui Sa armastad oma koera ning sageli mõtiskled selle üle, kuidas saavutada temaga harmooniline igapäevaelu ning kuidas tagada oma lemmiku hea füüsiline vorm, siis MTÜ Minu Sõber kutsub Sind omandama uusi teadmisi. Koolitusi viivad läbi kogenud spetsialistid Lea Tummeleht, Svetlana Zolotnikova, Keida Raamat ning Mari Valgma. Iga loeng algab teoreetilise osaga, millele järgneb praktiline käpaharjutus. Koolitus toimub Kaisma Suurjärve Puhkealal Kaisma külas, Vändra vallas. Kohtade arv on piiratud. Tule omanda uusi teadmisi ning loo kontakte teiste koerasõpradega.

1. loeng "Klikkerkoolitus algajale koeraomanikule". Koolitaja Svetlana Zolotnikova. Teoreetiline koolitus toimub 08.04.2017 algusega kell 10.00. Praktiline koolitus toimub 09.04. 2017 algusega kell 10.00. kui on piisavalt huvilisi. Praktiline koolitus toimub koos koeraga ja vajalik on klikkeri olemasolu. Koolitusel võimalik soetada sularaha eest omale klikker. 

Klikkerkoolitus on koolitusviis, mis põhineb käitumisteadusel (biheiviorismil), kus õigete käitumiste markeerimiseks kasutatakse markersignaali (klikk). Käitumisi õpetatakse operantset tingimist kasutades. Operantsest tingimisest kasutatakse aga vaid positiivset kinnistust = preemiate andmist ja negatiivset karistust = millestki heast ilma jäämist. See on suurepärane meetod õpetada oma lemmikule positiivseid käitumismustreid. Klikkerkoolitus on loomasõbralik, efektiivne, kiire ja lõbus. Olles omandanud selle koolituse põhiprintsiibid, võite seda metoodikat kasutada probleemide lahendamiseks ja oma koera treeningu edasiarendamiseks.

2. loeng "Koera füüsiline ettevalmistamine spordiks". Koolitaja Keida Raamat. Teoreetiline koolitus 4 tundi toimub 01.05.2017 algusega kell 10.00. Praktiline koolitus toimub sama päeva õhtul. Praktiline koolitus toimub koos koeraga. Praktilisele koolituse ühe grupi suurus on 5 osalejat ning kestvus 2 tundi. Praktilisele koolitusele kohtade arv piiratud, mistõttu moodustuvad grupid "kes ees, see mees" põhimõttel. Pealtvaatajate arv ei ole piiratud.

Koolitusel räägime koera anatoomiast ja selle mõjust sportlikele sooritustele. Keskendume koera füüsilisele ettevalmistusele sportimiseks, räägime soojendamisest jahutamisest. Teeme läbi koera füüsilise ettevalmistuse näidiskava. Koolitus on agilityspordi näitel.

3. loeng "Koerte fitness". Koolitaja Mari Valgma. Teoreetiline koolitus 3 tundi toimub 06.05.2017 algusega kell 10.00. Praktiline koolitus toimub samal päeval. Praktiline koolitus toimub koos koeraga. Praktilisele koolitusel grupi suurus 4 koera ning kestvus 1,5 tundi. 

Räägime sellest, kuidas tagada koera võimalikult hea elukvaliteet võimalikult pikaks ajaks. Räägime koerte füüsilisest treeningust: jalutamine, jooksmine, (süva)lihaste treening, koordinatsioon, kehatunnetus ning puhkus. Vaatame, kuidas ennetada terviseprobleeme, mis eeldavad meditsiinilist sekkumist. Praktilises pooles vaatab koolitaja üle sinu koera, räägib konkreetse looma nõrkadest kohtadest ning annab juhendi harjutusteks.

4. loeng "Koerte emotsioonid ja tunnetus. Kuidas neid teadmisi igapäevaelus kasutada ning emotsioonidega majandada?" Koolitaja Lea Tummeleht. Teoreetiline koolitus 4 tundi toimub 13.05.2017 algusega kell 10.00. Praktiline koolitus koos koeraga teemal Stressivabad hooldusprotseduurid "Ämbri challenge"  toimub samal päeval 2-e tunni vältel. Kohtade arv on piiratud, mistõttu moodustub praktilise töö grupp "kes ees, see mees põhimõttel". Pealtvaatajate arv ei ole piiratud.  

Ämbri väljakutse annab koerale enesekindluse valida vabatahtlikult osalemine hooldusprotseduurides. See annab omanikule tööriista, millega hooldusprotseduure koerale meeldiva mänguna pakkuda. Kaasa on vaja võtta ämbritäis maiuseid ja koera tavapärase söögikausi suurusega sobiv kõrgem tops/ kauss/ ämber ning koera jaoks matt, tekk. Kaasa võib võtta ka koera jaoks koledaid esemeid nagu küünetangid, kõrvapuhastusvedelik,  hambahari vms, mida sinu koer pelgab.  Koeraomanik võiks võtta kaasa enda jaoks matkatooli või istumismati. 

Koolituste hind loengute kaupa

1. loeng: teooria 13 eurot. 

2. loeng: teooria ja praktika 13 eurot

3. loeng: teooria ja praktika 13 eurot

4. loeng: teooria ja praktika 13 eurot. 

KÕIK NELI LOENGUT 40 eurot. 

Koolitus toimub Kaisma Suurjärve Puhkealal Kaisma küla, Vändra vald, Pärnu maakond. 

Kohapeal on võimalik osta kooki, kohvi ja suppi (arveldamine sularahas).

REGISTREERIMINE: SIIN 

ÜKSIKUTEL LOENGUTEL OSALEJATEL PALUME OSALUSTASU KANDA HILJEMALT JÄRGNEVALT:

1. LOENG 6. APRILL

2. LOENG 27. APRILL

3. LOENG 4. MAI

4. LOENG 11. MAI

KES OSALEB KÕIGIL KOOLITUSTEL SIIS OSALUSTASU PALUME KANDA  HILJEMALT 6. APRILL

makse saaja MTÜ MINU SÕBER ARVELDUSKONTOL SEB EE321010220118053010 selgitusse enda nimi ja märksõnaks koolitus